Zeer drukbezocht heemkaffee over MIC

De organisatie van de heemkundekring zag het eigenlijk al aankomen: er werd heel veel publiek verwacht voor het Heemkaffee over de Most Indepenent Community (MIC). Daarom werd uitgeweken naar de zaal van Dientje aan de Kerkstraat, want de Heemkamer waar het Heemkaffee traditioneel gehouden wordt zou te klein zijn. Het is maar goed dat hierop werd geanticipeerd, want Harry Slits en Alex van Antwerpen hielden hun lezing zelfs bij Dientje voor een volle zaal met meer dan zeventig belangstellenden. Het was in geen jaren zo druk op een Heemkaffee, maar veel zeventigers van nu waren zelf de jonge bezoekers van het stamcafé aan het Kruiseind, of namen deel aan acties of aan werkgroepen van MIC.
De twee sprekers stonden eind jaren zestig mee aan de wieg van MIC. De afkorting was er eerder dan de naam voluit. MIC zou namelijk starten in de voormalige bakkerij van Leo van Kol en de jongeren hadden voor de naam de link gelegd met de ‘mik’ die er ooit gebakken en verkocht werd. Toen voor het begin van de jongerengroepering werd uitgeweken naar een nabijgelegen leegstaand cafĂ© was de naam al gekozen en voor wie zich afvroeg wat de beweging inhield werd de volledige naam Most Indepenent Community gekozen, waarvan de afkorting weliswaar anders geschreven werd maar toch met zelfde uitspraak kon blijven gehandhaafd.
Slits en Van Antwerpen hadden aan de twee uur die voor het Heemkaffee waren uitgetrokken niet genoeg om de hele geschiedenis van MIC nog eens voor het voetlicht te brengen, maar veel bezoekers konden die zelf aanvullen. Dat zeventigers en tachtigers van nu zich in de jaren zeventig als jongeren actief bemoeiden met het sociale leven in het dorp, heeft tot op de dag van vandaag zijn sporen nagelaten.
Voor belangstellenden gaan Harry Slits en Alex van Antwerpen nog een boek maken over MIC. Bezoekers van het heemkaffee konden al voorintekenen als ze een exemplaar willen kopen.
BIJ DE FOTO: het drukbezochte Heemkaffee bij Dientje.